Skip to main content

Joszko Broda

Joszko Broda

Muzyk, multiinstrumentalista, producent muzyczny i kompozytor, pochodzący z Istebnej w Beskidzie Śląskim, gdzie od najmłodszych lat uczył się od mistrzów: ojca – Józefa Brody, a także grającego na instrumentach beskidzkich Jana Sikory „Gajdosza”.

Zdobył niepowtarzalny warsztat gry na wielu instrumentach ludowych (m.in. drumli, okarynie, fujarach, rogach, trombicie, skrzypcach, gajdach beskidzkich, a także liściu, słomce czy trzcinie).

Swój sukces artystyczny Joszko zawdzięcza nie tylko talentowi muzycznemu i wysiłkowi włożonemu w doskonalenie zdolności, ale przede wszystkim swojemu pochodzeniu, kulturze, w której się wychował. Muzyka źródłowa, która powstała w kręgu kulturowym Karpat, stanowi naturalne i wciąż bijące źródło inspiracji Joszka Brody.

Twórczość artysty opiera się przede wszystkim na brzmieniu i komunikacji. Gra, komponuje, produkuje, współpracując z czołowymi muzykami polskiej sceny. Wziął udział w nagraniu kilkudziesięciu płyt i sam jest autorem wielu albumów. Tworzy muzykę do teatru i filmu, prowadzi warsztaty, koncerty i pokazy artystyczne.

Proponuje ambitną przestrzeń w twórczości dla dzieci. Jest autorem i realizatorem licznych projektów kulturowych i edukacyjnych

oraz współzałożycielem Instytutu Transmisji Kulturowej, którego misją jest ochrona i wspieranie międzypokoleniowego przekazu kulturowego.

Kursy autorstwa Joszko Brody

Skip to content