Skip to main content

Instrumenty z lasu. Liść

Aktualny status
Brak dostępu
Price
Wewnętrzny
Get Started
This kurs is currently closed

 

Zwykły zielony liść i jego niesamowite możliwości to opowieść dla tych, którzy lubią czerpać swoje inspiracje z natury i otaczającej przestrzeni. Ten kurs udowodni Ci, że świat muzyki jest na wyciągnięcie ręki, bez żadnych kosztów. Nie musisz nawet zrywać liścia, żeby na nim zagrać! Jak rozpocząć i jak dojść do perfekcji oraz jak otworzyć się na znajdowanie tam, gdzie nigdy jeszcze nie szukaliśmy.

Autor: Joszko Broda

Lekcja 1 Informacje ogólne

Jak brzmi liść? Czym się różni liść od innych instrumentów? Które liście nadają się do grania?

Lekcja 2 Jak trzymać?

Jak przechowywać zerwany liść? Ile czasu zerwany liść będzie zdatny do grania? Wybieramy odpowiedni liść z gałązki. Na czym polega zasada wydobycia dźwięku z liścia? Jak napiąć liść? Jak znaleźć na liściu miejsce nadające się do grania?

Lekcja 3 Jak wydobyć pierwszy dźwięk?

Kto wychodzi na pole, a kto na dwór? Badamy powierzchnię i brzegi liścia w poszukiwaniu miejsca do grania. Jak prawidłowo ułożyć palce? O tym, że liść często pęka. Jak stworzyć krawędź, która gra? Jak przyłożyć dolną wargę do tej krawędzi? Jak wydobyć pierwszy dźwięk?

Lekcja 4 Jak wydobyć dźwięk?

Szukanie miejsca do grania. Odpowiednie wyginanie krawędzi liścia. Uczenie się metodą prób i błędów. Wydobywanie dźwięku. O tym, że liście są delikatne i trzeba nauczyć się napinać je w odpowiedni sposób.

Lekcja 5 Wydobycie dźwięku

Co zrobić, żeby dźwięk był stabilny? Ćwiczenia na stabilizację dźwięku.

Lekcja 6 Vibrato 1

Dźwięki wyższe i niższe. Modyfikowanie dźwięków za pomocą języka. Garść ćwiczeń.

Lekcja 7 Vibrato 2

Modelowanie dźwięku za pomocą oddechu. O oddychaniu.

Lekcja 8 Jak stać?

Jaka jest odpowiednia postawa podczas grania na liściu? Dlaczego stabilna postawa jest ważna? Szukamy liścia na trawniku. Muzykowanie na łące.

Lekcja 9 Melodia

Najpierw śpiewamy, a potem gramy. O tym, że nie należy się zniechęcać. Co jest potrzebne, żeby pokonać trudności? O tym, co można zagrać na liściu? O graniu z akompaniamentem. O graniu na liściu, który dalej rośnie na drzewie.

Skip to content