Skip to main content

Urszula Kopeć

Urszula Kopeć

Emerytowana nauczycielka z 40-letnim stażem w bibułkarstwie.
Nauczyła się tej sztuki od swojej mamy, wykonując kwiaty bibułkowe na Święta Wielkanocne, Boże Narodzenie i Wszystkich Świętych. Inspirację do swoich prac czerpię z beskidzkiej przyrody podglądając wygląd kwiatów i roślin.

Interesuje się dwoma nurtami bibułkarstwa – tradycyjny i współczesny. Prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych, zapoznaję uczestników z technikami tworzenia kwiatów metodą tradycyjną i z wykorzystaniem nowych technik. Często współpracuje z Muzeum Etnograficznym w Chorzowie.

Co roku prowadzi warsztaty tworzenia palm dla uczniów szkoły podstawowej i przedszkola oraz Kół Gospodyń Wiejskich. Prace pani Urszuli były prezentowane w Spale na dożynkach prezydenckich, Chorzowie na Jarmarkach Produktu Regionalnego, w Wiśle na Międzynarodowej Wystawie Produktów Regionalnych. Ściśle współpracuje z grupą aktywnie działających Górali Śląskich z Kosarzysk w Czechach.  Prace pani Urszuli umieszczone są w przewodniku po Beskidach przygotowanym przez mieszkańca Japonii.

Tworzy różne kompozycje kwiatowe z motywami ludowymi, jak również  inne formy dla potrzeb współczesnych. Jestem twórcą ludowym zrzeszonym w Stowarzyszeniu Twórców Ludowych w Bielsku Białej.

Kursy autorstwa Urszuli Kopeć

Skip to content