Skip to main content

Frank Parker

Frank Parker

Urodził się w Harvey w stanie Illinois, gdzie uczęszczał do szkoły podstawowej i gimnazjum. Zainteresowanie muzyką rozpoczęło się u Franka w wieku pięciu lat, kiedy otrzymał pierwszy zestaw perkusyjny. Swój talent rozwijał, grając, z lokalnymi muzykami z sąsiedztwa.  W wieku dziewięciu lat dołączył do szkolnego zespołu i uczył się gry na perkusji, instrumentach perkusyjnych i fortepianie. Występował w zespołach koncertowych, marszowych i jazzowych.

Frank uczęszczał do Thornridge High School, gdzie otrzymał liczne nagrody muzyczne i akademickie. W 1991 roku został wybrany najlepszym perkusistą w programie jazzowym Illinois Music Educators Association.

Frank otrzymał stypendium na Western Illinois University w 1991 roku i ukończył go w 1995 roku z dyplomem z biznesu muzycznego. Wystąpił na dwóch nagraniach z uniwersyteckim zespołem jazzowym, nominowanym do nagrody Grammy Jazz At The Crossroads (1992) i The Third Degree (1994). Frank powrócił do Chicago latem 1995 roku i zaczął występować w pełnym wymiarze godzin z wieloma zespołami jazzowymi.

W 1997 roku został zwerbowany przez Williama Russo do The Chicago Jazz Ensemble, a także poproszony o występ z legendą rhythm and bluesa, Jerrym “The Iceman” Butlerem. Występował też z wieloma artystami i zespołami w USA i Europie.

Frank prowadzi własny zespół The Frank Parker Quartet, pracował także jako edukator muzyczny, ucząc gry na perkusji i biznesu muzycznego na Benedictine University i Columbia College.

Oprócz koncertowania spędza większość czasu na komponowaniu, aranżowaniu i produkcji swojej oryginalnej muzyki. Jego kompozycje obejmują jazz, funk, dance, pop, afro, latynoskie, taneczne i elektroniczne style muzyczne, a jego muzykę można usłyszeć na wielu wydawnictwach.

 

Kursy autorstwa Franka Parkera

Skip to content