Skip to main content

Przestrzeń

Umiesz las? Czy wiesz, jak iść, żeby się nie zgubić? Jak patrzeć, żeby zobaczyć? Jak milczeć, żeby usłyszeć? Jak brać, żeby wziąć?

Las to przestrzeń niemal nieograniczona, nie tylko ze względu na zajmowane terytorium. Daje możliwości, a jedną z nich jest weryfikacja Twojego przygotowania. Nie będzie świadectwa z paskiem, czy bez. Sam sobie odpowiesz.

Las zadba, żeby odpowiedź była kojąca.

Im dalej w las

Czego będziesz mógł się nauczyć? Zagrasz na liściu, słomce, fujarce. Zbudujesz swój instrument. Zanurzysz się w rytmie rękodzieła. Poznasz pieśni i piosenki, zwyczaje i tradycje. Jeśli będziesz uważnym uczniem lasu, odkryjesz, że to tylko ścieżka, która prowadzi do czegoś więcej.

Masz skarb. Być może o tym nie wiesz. Szkoła z lasu to opowieść o dostrzeganiu tam, gdzie zaledwie spoglądasz. Chrust, poroże, glina i kamienie to potencjał. Możesz poznać, co na ten temat już się wydarzyło i dołączyć albo napisać własny rozdział.

W szkole z lasu znajdziesz wskazówki prowadzące do uporządkowania myśli i ustalenia zasad współpracy z własnym ciałem. To wszystko pooglądasz też po angielsku, żeby iść wprost, a nie dookoła tam, gdzie i tak się znajdziesz i popatrzeć na to, co jest tak bardzo stąd, językiem z każdego zakątka. Oczywiście, jeśli pojawi się u Ciebie taka chęć.

Człowiek z lasu

Szkoła z lasu to kreatywna platforma edukacyjna Joszka Brody. Artysta wychował się górach, w małym przysiółku ze wszystkich stron otoczonym wysokimi partiami drzew. To zupełnie inna perspektywa. Wyzwania i rozwiązania korespondujące z naturą, rytm życia negocjowany z przyrodą, sztuka dopasowująca się do uwarunkowań przestrzeni.

To wszystko na bazie pasji przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Miłość do muzyki i miłość do gór to coś, na czym można budować, droga dla twórczości, inspiracja, którą warto się podzielić.

Program

Szkoła z lasu to przestrzeń otwarta dla tych, którzy dzielą się swoimi owocami i tych, którzy chcą dla siebie zgarnąć coś niecodziennego.

Poszukując swojego dźwięku, właściwej procedury obróbki materiałów i adekwatnych słów, stwórz własną podstawę programową. Chcemy towarzyszyć Ci w procesie poszukiwania swojego. Proponujemy dużo sztuki na dobry początek, bo ona daje czas i otwiera. Eksplorując i przetwarzając świat w zasięgu ręki, odkryjesz nowe możliwości i właśnie to doświadczenie pokaże Ci, że można i że warto próbować również w innych obszarach.

Że rzeczywistość to szerokie plany i zmienne perspektywy. Proponujemy otwieranie, poszerzanie, przybliżanie w obrębie Twojego celu i pomysłu – jeśli chcesz.

Skip to content