Skip to main content

Malarstwo na szkle

Aktualny status
Brak dostępu
Price
Wewnętrzny
Get Started
This kurs is currently closed

Malowanie na szkle to dawna technika artystyczna głęboko zakorzeniona w kulturze i wciąż w niej obecna w unowocześnionej formie. Nasz kurs nauczy Cię, jak krok po kroku wykonać obraz za pomocą tej techniki przy użyciu łatwo dostępnych materiałów i narzędzi i osiągnąć oryginalny i ciekawy efekt.

Autor: Katarzyna Broda-Firla

Lekcja 1 Wstęp do kursu

Czym jest malowanie na szkle? Skąd się wywodzi? Rozwój technik malarstwa na szkle. Jakich materiałów pierwotnie używano, a z jakich korzystamy współcześnie?

Lekcja 2 Przygotowanie podkładu

Jak pozyskać odpowiednie szkło? Prezentacja potrzebnych materiałów – farby akrylowe, mazaki do pisania po szkle, paleta, różne rozmiary i rodzaje pędzli.

Lekcja 3 Kontur

Przygotowanie szkła i metody jego czyszczenia. Dlaczego nie można dotykać szkaą palcami? Gdzie szukać wzorów do odrysowania? Nanoszenie konturów obrazu za pomocą czarnej farby i w kolorze.

Lekcja 4 Malowanie farbami

Prezentacja farb i przyborów do malowania. Jak prawidłowo kłaść farby by uzyskać odpowiedni stopień krycia? Wypełnianie naniesionego konturu farbami w różnych kolorach. Mieszanie barw.

Lekcja 5 Krycie

Dalszy ciąg wypełniania konturu farbami. Jak kontrolować stopień krycia farby?Jak budować krycie, gdy farby nie są wystarczająco napigmentowane?

Lekcja 6 Tło

Uzupełnianie tła obrazu. Jak uzyskiwać zróżnicowane efekty za pomocą dostępnych materiałów? Intensyfikowanie i rozrzedzanie barw. Jak kreatywnie wprowadzać korekty w pracy?

Lekcja 7 Zakończenie

Prezentacja zakończonej pracy. Porównanie efektu z lewej i prawej strony. Uzupełnienie obrazu kartką – uzyskanie dodatkowych efektów wizualnych.

 

Skip to content