Skip to main content

Biały śpiew. Podstawy białego śpiewu

Aktualny status
Brak dostępu
Price
Wewnętrzny
Get Started
This kurs is currently closed

Biały śpiew w wykonaniu górali zachwyca brzmieniem, siłą i czystością. Opanowanie tej techniki jest możliwe pod warunkiem, że od początku podążać będziemy właściwa drogą rozwoju. Nasz kurs wyposaży Cię w narzędzia, które pomogą Ci postawić pierwsze kroki w przygodzie z białym głosem. Zapraszamy do ekscytującej przygody ze śpiewem.

Autor: Katarzyna Broda-Firla

Lekcja 1 Zawołanie

Zawołanie jako pierwotna emisja głosu. Czym charakteryzuje się biały głos? O trakcie wokalnym i falowaniu strun głosowych.

Lekcja 2 Oddech

Jaka jest rola oddechu? Zgubiona głębokość oddechu. O nabieraniu oddechu na różnych poziomach ciała. Pierwsze ćwiczenia oddechowe. Gdzie jest źródło mocy głosu? Ćwiczenie „oddech kwadratowy”.

Lekcja 3 Oddech, część 2

Gdzie jeszcze mają zastosowanie ćwiczenia oddechowe? O oddychaniu przeponowym. Ćwiczenie: krótkie „s”. O różnicy między spinaniem a właściwym napinaniem mięśni. Co nam daje właściwy oddech? Ćwiczenia na „s” i „f”: „zdmuchiwanie świeczki”. O kontroli wentylacji. O holistycznej pracy z ciałem.

Lekcja 4 Ćwiczenia emisyjne

Ćwiczenia oddechowe – przypomnienie. Na czym polega „motorek”? O otwieraniu „katedry”. Ciało jako pudło rezonansowe.

Lekcja 5 Rezonans

O rezonansie piersiowym i głowowym oraz o rezonansach pośrednich. Gdzie rezonuje biały głos? Ćwiczenia rejestru piersiowego – jak powrócić do natury? „Mruczenie kota”. Chodzenie „po ósemce” między rejestrami – pakiet ćwiczeń. Jak uruchomić korzeń języka?

Lekcja 6 Ćwiczenia – oddech i emisja

„Motorek” i luźna szczęka. „Katedra” i poszerzanie dźwięku. Pakiet ćwiczeń. O strunach rzekomych i strunach prawdziwych. Ćwiczenie „gołębia”.

Lekcja 7 Emisja białego głosu

Głos całego świata. Emisja różnych narodów. Polski śpiew okrągły. Ćwiczenia emisyjne. O potrzebie uważności.

Lekcja 8 Emisja zawołania

Ćwiczenia emisyjne – uruchamiamy partie języka. Gołąb, kukułka. Różnica między krzykiem a zawołaniem. „Od siebie do…”. Emisja zawołania.

Lekcja 9 Podsumowanie

Ćwiczenia oddechowe i zawołanie – powtórzenie. Kilka rad dla kobiet. O czym myśleć w trakcie śpiewania?

Lekcja 10 Pieśń

Przykład polskiej emisji śpiewu. Pieśń z Beskidu Śląskiego.

 

Skip to content